تبلیغات
برترین - جدیدترین روش درمان قطعی ریزش مو
زندگی یعنی زیبا دیدن

چرا سی دی آموزش افزایش قد در پایگان بهترین است؟


جدیدترین روش درمان قطعی ریزش مو

دوشنبه 4 اسفند 1393 09:31 ب.ظ

نویسنده : admin -
ارسال شده در: زنان ،

درمان قطعی ریزش مو از تبلیغ تا واقعیت

اگر شما هم ریزش مو دارید و تبلیغات های دروغین وسوسه برانگیز درمان قطعی مو هزینه های زیادی را روی دست شما تحمیل کرده است حتما این مقاله را تا آخر بخوانید:

به گزارش خبرگزاری فارس، در شرایطی که بیماران دچار عارضه ریزش مو از هیچ تلاشی جهت درمان این مشکل و زیبایی خود دریغ نمی‌کنند و در آشفته بازار تبلیغات انواع روش‌های درمان در مسیر گمراهی قرار گرفته‌اند که کدام روش کم عوارض‌تر و البته اقتصادی‌تر است، هجمه‌ای از تبلیغات برای درمان این معضل در سطح جامعه وجود دارد که بسیاری از آنان با تبلیغ "درمان قطعی ریزش مو " اکثر مردم را وسوسه می کنند تا یکبار در مطب آنان را بزنند و شانس خودرا به امتحان بگیرند اما از میان روش های معتبر درمان ریزش مو؛ PRP روش نوینی است که هزینه‌های عمل آن با کیت‌های استاندارد در حدود 20 درصد هزینه‌های عمل کاشت مو است و جالب اینکه با وجود این صرفه اقتصادی چشمگیر از عوارض بسیار کمتری در قیاس با روش کاشت مو برخوردار است.

درمان ریزش مو

در این زمینه متخصص بیماری‌های پوست و مو سید حسن موسوی شفق در مورد ریزش مو افزود: ریزش مو و طاسی مشکلی است که سال‌های سال است مردان و حتی زنان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، کلاه گیس‌های مختلف، کاشت مو، پیوند مو، استفاده از محصول‌های ریزش مو و قرص و داروها و در نهایت روش PRP مسیر تحولی است که مردان و زنان کم مو و بی مو طی کرده‌اند تا بلکه بتوانند طاسی سر خود را پنهان کرده و زیبایی خود را بیابند.

وی در ادامه در مورد درمان‌های ریزش مو (Hair Loss Treatment)در سال‌های گذشته که نتیجه چندانی در قطع ریزش مو نداشته است، بیان کرد: در سال‌های قبل کاشت موهایی نه چندان مرغوب وارد ایران شد و کم کم رشد کرد تا کار به پیوند مو کشید و استفاده از محلول‌ها برای رویش مجدد و خوردن قرص‌های روی، اکوفان، فیناستراید که همیشه کنار همه درمان‌ها وجود داشته و بسیاری سعی کرده‌اند تا با استفاده مداوم از این قبیل قرص‌ها از ریزش موهایشان جلوگیری کنند، اما امروزه دیگر دوره این درمان‌ها به سر آمده و عصر، عصر روش درمان به وسیله PRP است.

این متخصص در مورد PRP که پدیده‌ای جدید است و حدود دو سال است که وارد ایران شده و برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود، اظهار کرد: PRP پدیده‌ای جدید است که دو سال است که وارد ایران شده و هنوز هم برای بسیاری ناشناخته است و مثل هر پدیده نو ظهوری همه به دنبال به دست آوردن عوارض، هزینه‌ها و نتایج آن هستند.

از این رو گفت‌وگویی با ماهور طباطبایی عضو انجمن جراحان عمومی و یکی از پزشکان عرصه زیبایی تکنولوژی PRP رفتیم تا ایشان روشنگر ابهامات موجود در مورد این پدیده نوظهور باشند.

وی در مورد چگونگی روش درمان با استفاده از PRP است، تصریح کرد: در این روش از فرد همانند آزمایش چکاپ، مختصری خون گرفته می‌شود، خون گرفته شده در کیت‌های مخصوص و استاندارد تهیه شده و توسط سانتریفیوژهای مخصوص پلاکت‌ها و پلاسمای آن جدا می‌شود که اصطلاحا به PRP اطلاق می‌شود، PRP به دست آمده غلیظ شده، فعال می‌گردد و توسط یک دستگاه مخصوص به ناحیه سر تزریق می‌شود، لازم به ذکر است که قبل از تزریق، سر بیمار با پمادهای مخصوص بی حس می‌شود لذا بیمار درد زیادی هنگام تزریق احساس نمی‌کند.

طباطبایی در مورد نتایج به دست آمده از این روش تاکید کرد: تا کنون بیش از یک هزار تزریق جهت درمان ریزش مو انجام شده است و نتایج به دست آمده در مورد بیمارانی که فقط PRP انجام داده‌اند حاکی از رضایت بیماران از 73 درصد تا 95 درصد است و بیمارانی که PRP همراه با درمان تکمیلی دارویی انجام داده‌اند نتایج مثبت و رضایتمندی تا 97درصد افزایش یافته است و در تمامی موارد ریزش مو متوقف شده و نتایج اعلام شده در مورد رویش مجدد محسوب می‌شود.

وی در مورد دیگر کاربردهای PRP علاوه بر ریزش مو اضافه کرد: درمان چروک، سیاهی و پف دور چشم، جوان سازی پوست صورت و گردن، بهبود آثار زخم و سوخت‌گیری، دروان آثار آکنه و بهبود زخم‌های دیابت و در حال حاضر از این روش در درمان طاسی و رفع چین و چروک و زخم‌هایی که بر اثر جراحت‌های طولانی مدت به وجود آمده‌اند (زخم بستر) و شاخه‌های دیگری از علم پزشکی مانند ارتوپدی نیز استفاده می‌شود.

تفصیل مطلب در باره علل و راههای درمان ریزش مو

آیا شما هم از آن دسته هستید که ریزش مو دارید و دلیل و راه درمان آن را نمی دانید؟آیا به پزشک هم مراجعه کرده اید؟یا گمان برده اید ریزش موی شما ارثی است و به آن توجه نکرده اید؟قصد داریم تا در این مطلب به ریزش مو، علل آن و راههای درمان ریزش مو بپردازم.

سیکل طبیعی رشد مو:

در هر زمانی ۱۰% موهای سر شما در فاز استراحت هستند.بعد از گذشت ۲ تا ۳ ماه، موهای در فاز استراحت می ریزند و موهای جدید به جای آنها می رویند.این رویش حدود ۲ تا ۶ سال بعد تمام می شود.در این فاز، هر تار مو، ماهیانه ۱ سانتیمتر رشد می کند.

بنابراین ریزش چند تار مو در هر روز به عنوان بخشی از این سیکل طبیعی است.اما بعضی افراد بیش از حد طبیعی ریزش مو دارند که این ریزش مو می تواند در کودکان، مردان و زنان باشد.

علل ریزش مو:

علل متفاوتی می توانند سبب ریزش مو شوند.از آن جمله می توان به این دلائل اشاره کرد:

بیماری یا جراحی بزرگ:

یکی از عوامل ریزش مو بیماری یا انجام جراحی است.ممکن است حدود ۳ یا ۴ ماه پس از یک بیماری یا جراحی بزرگ، به طور ناگهانی تعداد زیادی از موهای خود را ازدست دهید که به علت، استرس بیماری یا جراحی است و این ریزش مو موقتی می باشد.

اختلالات هورمونی:

از عوامل دیگر ریزش مو اختلالات هورمونی است.اگر مشکل تیروئیدی داشته باشید،چه پرکاری و چه کم کاری،می تواند باعث ریزش مو شود،که برای درمان ریزش مو باید مشکل تیروئید حل می شود.ممکن است هورمونهای زنانه( استروژن) یا مردانه( آندروژن) دچار عدم تعادل شده باشند که باز می تواند از علل ریزش مو باشد.متعادل کردن این هورمونها نیز باعث درمان ریزش مو می شود.

درمان ریزش مو

 هورمون مردانه:

هورمون مردانه(تستسترون) که می تواند به دی هیدروتستسترون(DHT) تبدیل شود، یکی از دلائل اصلی ریزش مو است.این هورمون هچنین می تواند توسط آدرنال و پوست سر هم ساخته شود.

 چربی پوست سر:

از دیگر عواملی که سبب ریزش مو میشود،چربی زیاد پوست سر است،اگر پوست سر چرب باشد، ریزش مو بیشتر خواهد بود.

ارتباط ریزش مو با تغذیه:

مهمترین عامل ریزش مو، می تواند رژیم غذایی نامتعادل باشد.هنگامی که تغذیه فولیکول مو بطور کامل باشد، موی سالم ایجاد می‌شود ولی هنگام تغذیه ناقص این بخش ، سلولهای این ناحیه دچار سوء‌ تغذیه شده و به تدریج می‌میرند و یا وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهند. کاهش نمک مصرفی ،‌ حذف یا محدود کردن مصرف اسید چرب اشباع ، کاهش مصرف آجیل ، شکلات ، غذاهای سرخ کردنی و پرادویه و مصرف فراوان آب ، سبزی و میوه تازه می‌تواند در جلوگیری از سفید شدن مو و ریزش آن ، ابتلا به شوره سر و شکنندگی مو مفید باشد.رژیم غذایی باید حاوی انواع مواد غذایی باشد.برای کاهش و درمان ریزش مو، غذای پر پروتئین و آهن کافی، لازم است.همچنین مصرف میوه ها، سبزی های تازه، سالادها و…نیاز است.

نکته های مهم در درمان ریزش مو

 استرس:

از دیگر عوامل مهم ریزش مو، استرس، اضطراب، نگرانی و شوک ناگهانی است ،که کاهش و کنترل استرس میتوانید سبب درمان ریزش مو شود.

 حاملگی:

بسیاری از زنان بعد از گذشت ۳ ماه از بچه دار شدن خود متوجه ریزش موی شدید در خود می شوند.این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد که در زمان حاملگی افزایش مقدار هورمونهای زنانه سبب می شود تا بدن موهایی را که باید می ریختند نگاه دارد و پس از حاملگی که سطح هورمونها نرمال می شوند، موهای اضافه ریزش پیدا می کنند.

 داروها:

بعضی داروها باعث ایجاد ریزش مو می شوند.داروهایی مانند:داروهای ضد انعقاد خون( وارفارین، هپارین و…)، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد نقرس، شیمی درمانی که برای سرطانها استفاده می شود، استفاده بیش از حد از ویتامین A و قرصهای ضد حاملگی.قطع این داروها به کاهش ریزش مو و درمان ریزش مو بسیار کمک کننده است.

عفونت:

بعضی از عفونتها مانند عفونتهای قارچی باعث ریزش مو می شوند که با درمان عفونتها با داروهای ضد قارچ، می توان از ریزش مو جلوگیری کرد.

بیماری:

ریزش مو در بعضی از بیماریها می تواند روی دهد از جمله در لوپوس یا دیابت.ریزش مو می تواند از علائم بعضی از بیماریها باشد.بنابراین تشخیص و درمان  ریزش مو می تواند سبب کشف بیماری و درمان به موقع آن شود.در بعضی از بیماریهای مزمن هم ممکن است ریزشمو دیده شود.مانند: سیفلیس، تیفوس، آنفلوآنزا، سرماخوردگی مزمن و کم خونی.

مراقبت نا مناسب:

کشش بیش از حد موها از علل مهم ریزش مو است.

درمان ریزش مو براساس علت آن:

درمان ریزش مو بر اساس علت آن می‌باشد در صورت وجود علل زمینه‌ای،اینها باید برطرف شود. یکسری درمان کلی هم بصورت تجربی در همه موارد استفاده می‌شود از جمله قرص ویتامین E ، ویتامین ب- کمپلکس و قرصهای آهن و هماتینیک.

درمان طاسی مردانه(درمان ریزش مو)


به صورت اختصاصی در مورد طاسی مردانه در حال حاضر محلول ماینوکسیدیل تنها درمان دارویی پذیرفته شده است.در مردانی که دارای نواحی کوچکی از ریزش موی ناکامل در ورتکس هستند، بهترین جواب را می‌دهد. اثر آن بر روی موی نواحی فرونتال و شقیقه هنوز شناخته نشده است. اثر آن به صورت کم کردن ریزش مو و حتی تحریک رویش موی جدید است. رشد مو 8 تا 12 ماه بعد واضح می‌گردد.محلول را باید بطور مداوم استفاده کرد تا رشد مو حفظ شود. با قطع ماینوکسیدیل موهای جدید می‌ریزد. تقریبا در 3/1 اینها مو به اندازه‌ای رشد می‌کند که به اندازه کافی برای کوتاه یا شانه شدن بلند باشد. از این دارو 1 سی‌سی (15 قطره) ‌از محلول 2 درصد روی ناحیه خشک مالیده می‌شود و تا یک ساعت نباید آن ناحیه خیس شود، ماساژ هم داده نشود.


درمان ریزش موی زنانه(درمان ریزش مو)
در صورتی که بررسیهای آزمایشگاهی طبیعی باشد، درمان مانند طاسی آندروژنیک مردانه است. با این تفاوت که در اینجا می‌توان از داروهای آنتی‌آندروژنیک سیستمیک استفاده کرد. در صورتیکه آزمایشات علت دیگری را مطرح کند، درمان علت زمینه‌ای لازم است.


درمان ریزش موی منطقه‌ای(درمان ریزش مو)
از درمانهای مورد استفاده برای این نوع ریزش مو ، تزریق داخل ضایعه و یا تزریق وریدی استروئید ، آنترالن ، فتوکموتراپی ، آلرژنهای موضعی و ماینوکسیدیل می‌باشد.


درمان تریکوتیلوماینا(درمان ریزش مو)
برای درمان تریکوتیلوماینا درمان اختلالات روانی همراه و روان درمانی کمک کننده است و کلومیپرامین و فلوکستین به عنوان درمان دارویی در کنترل این رفتار موثر هستند.

منابع مورد استفاده در تهیه مقاله :daneshnameh.roshd.ir،pezeshkan.org،farsnews.com

یک راه حل ساده و ارزان برای آنانی که به پرپشت شدن موهای خود می اندیشند

پودر حجم دهنده موی سر سوپر تاپیك

 Super Topic

 تاثیری معجزه آسا و جادویی در 30 ثانیه

 دیگر غصه موهای از دست رفته خود را نخورید ...

جلوگیری از ریزش موی زنان

 پدیده محصولات آرایشی سال 2012

 برنده اختراع قرن محصولات آرایشی در آمریكا

 چه هدیه ای بهتر از جوانی؟

 با سوپر تاپیك تا جوانی فقط 30 ثانیه فاصله دارید

با مجوز رسمی از وزارت بهداشت ایران

سوپر تاپیك برنده بهترین اختراع قرن محصولات آرایشی در آمریكا

 با سوپر تاپیك فقط بعد از 30 ثانیه مو های شما پر پشت و زیبا خواهند شد ...

جلوگیری از ریزش موی مردان

دیگر پرپشت شدن مو های شما یك رویا نیست

با سوپر تاپیك در عرض 30 ثانیه موهای شما پرپشت و زیبا خواهد شد

ویژگی های پودر پرپشت کننده مو:

  • استفاده آسان و سریع

  • كاملا بی خطر و بدون عوارض

  • جواب دهی فوری و سریع (در عرض 30 ثانیه)

  • جواب دهی 100درصدی روی همه افراد

  • قابل استفاده در همه جا

پودر حجم دهنده موی سر سوپر تاپیكچ چیست و چگونه کار می کند؟

برای دیدن توضیحات کامل در باره پودر عجیب پرپشت کننده موهای خود روی تصویر ذیل کلیک کنید.

روش درمان ریزش مو اگر می خواهید با موی پر پشت و زیبا دیده شوید روی تصویر بالا کلیک کنید و توضیحات کامل و روش خرید پودر حجم دهنده موی سر را که برنده اختراع قرن محصولات آرایشی در آمریكا است و با مجوز رسمی وزارت بهداشت عرضه می شود بیبینید.

 
دیدگاه ها : نظرات
کلید واژه ها: Hair Loss Treatment ، بهترین روش درمان ریزش مو ، درمان ریزش مو ، درمان ریزش موی زنان ، درمان ریزش موی مردان ، جلوگیری از ریزش مو ، تقویت موی زنان ،


دمپــایی افــزایش قــد

افزایش قد


صد مطلب برگزیده از پربازدید ترین مطالب اینترنت در دوسال گذشته